вівторок, 9 березня 2021 р.

Квадрат


Квадрат. Обчислення значень виразів із буквами. Розв’язування задач.
Мета:
Навчальна: уточнювати поняття про геометричні фігури; ознайомити з характерними рисами квадрата; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;
Розвивальна: розви­вати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;
Виховна: виховувати акуратність під час письма; працелюбність.
Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної –продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;
громадянської – поважно ставитися до людей, до самого себе.
Інтеграція: читання
Обладнання: підручник з математики; роздатковий матеріал; презентація
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент.
Любі діти, підніміться,
Один одному всміхніться.
Успіхів всім побажайте
І тихесенько зачекайте.
Тренінг "Умій володіти своїм настроєм"
─ Щоб наша зустріч була приємною, спіймайте посмішку сонечка і прикрасьте нею своє обличчя. Подаруйте свою веселу посмішку один одному та нашим гостям.
- Молодці! Зараз можете сідати.
Психологічне налаштування.
Вправа «Мікрофон»
- Добрий день, дорогі друзі! Ми починаємо урок. А на уроці ми…
Оберіть зі списку якостей ті, які б взяли з собою сьогодні на урок. Обґрунтуйте свою відповідь.
• уважні • розгублені
• розумні • активні
• організовані • кмітливі
• галасливі
- То ж девізом нашого уроку будуть слова :
Працюємо – злагоджено!
Відповідаємо – чітко!
Міркуємо – логічно!
Рахуємо – правильно!
Пишемо – гарно!
(Вчитель читає перше слово, а учні хором друге.)
Актуалізація знань.
1. Усна лічба «ланцюжком»
Перший ряд по черзі рахує 5-ками.
Другий ряд по черзі рахує 10-ками.
Третій ряд рахує через число з 30-ти.
2. Розв’язування прикладів з допомогою цеглинок лего.
(завдання на слайдах. Діти підіймають таку цеглинку, яка відповідає вірній відповіді.)
3. Робота з геометричним матеріалом.
- Погляньте на екран, що ви бачите?
- Опишіть малюнок.
- А чим незвичайне це зображення?
- Які геометричні фігури зображені?
- Сконцентруйте свою увагу на якійсь з них та полічіть загальну кількість цих фігур на малюнку.
Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати одну з вже згаданих геометричних фігур, а яку саме ви здогадаєтесь відгадавши загадку.
Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини.
(Квадрат)
- Молодці, ви вірно здогадались. Перш ніж розпочати, давайте трішки відпочинемо.
Фіз.хвилинка
- Покладіть перед собою наші улюблені цеглинки і слухайте мене уважно.
Ми цеглиночки візьмемо
Руханочку проведемо.
Синя в ручках – покружляєм,
З жовтою – поприсідаєм.
Голубенька у руках –
Політаєм, як той птах.
Вже зелену брати час,
Бо робота є у нас.
Робота за темою уроку
- Перш ніж говорити про яку небудь геометричну фігуру її спершу треба дослідити. Чим ми зараз і займемось.
Робота в парах
- У вас по одному квадрату на парті (можна використати листочки для нотаток, вони квадратні та білі). Візьміть його з вашим сусідом, розгляньте, потримайте в долоньках. Поміркуйте, що ви можете сказати про цю геометричну фігуру. Якими якостями ії наділити?
Слухаємо декілька відповідей учнів. Аналізуємо.
Робота з підручником
- Ми вже трохи розім’ялись, тож можемо перейти до завдань підручника. С.74 №1



- Який можемо зробити висновок?
Знакомство з правилом. Хорове заучування. Фронтальне вибіркове опитування.
Міжпредметний зв'язок з читанням.
Робота в малих групах
-Об’єднайтесь в малі групи (по 4 учні) прочитайте вірш та спробуйте віднайти ще неназвані ознаки квадрата.
Наш квадрат – фігура вправна,
Кубик він, картина гарна.
Печиво смачне квадратне,
Без даху – квадратна хата.

Так, кута всього чотири,
Сторони фігури рівні.
Два трикутники склади –
Так квадрат зробив вже ти.

Наш квадрат – фігура вправна,
Кубик він, картина гарна.
Печиво смачне квадратне,
Без даху – квадратна хата.

Так, кута всього чотири,
Сторони фігури рівні.
Два трикутники склади –
Так квадрат зробив вже ти.


Наш квадрат – фігура вправна,
Кубик він, картина гарна.
Печиво смачне квадратне,
Без даху – квадратна хата.

Так, кута всього чотири,
Сторони фігури рівні.
Два трикутники склади –
Так квадрат зробив вже ти.

Наш квадрат – фігура вправна,
Кубик він, картина гарна.
Печиво смачне квадратне,
Без даху – квадратна хата.

Так, кута всього чотири,
Сторони фігури рівні.
Два трикутники склади –
Так квадрат зробив вже ти.
Виразне читання вірша.
(Фронтально, учнями які швидко читають)
Аналіз вірша. Зв'язок з життям
- Про що нове здогадались познайомившись з віршем?
- На що схожий квадрат в буденному житті?
- Що в нашій класній кімнаті схоже вам на квадрат?
- А яке шкільне приладдя?
Робота з підручником





Повторення правил безпечної поведінки з ножицями!
Творча робота з квадратами в парах.

- Зараз ви попрацюєте в парах. Перед вами є багато квадратів. (Я вирізала, ви щойно практично вирізали) Поєднайте їх, пофантазуйте та створіть малюнок, сюжет, задачу, або математичний приклад з використанням квадратів які лежать перед вами. На роботу вам 2 хвилини. Почали!
Фіз.хвилинка
Гімнастика для очей

Робота над задачами
1.Робота з підручником. С.74, задача №4


2.Діти, а яким чином можна змінити умову задачі, щоб вона розв’язувалась іншим способом?
3.Робота з іменованими числами. Фронтально біля дошки.



Закріплення та осмислення нових знань
Знайомство з математичною казкою.
- Зараз перед вами на слайді з’явиться казка в якій головний герой квадрат. Ваше завдання читати по реченню «ланцюжком» казку та здогадатись, яка в ній головна думка.
Одного разу трикутник прийшов до свого найкращого друга квадрата. Вони почали грати різні ігри. Але скоро вони почали сваритись і побились. Трикутник своїми гострими кутами штрикав квадрата. Квадрат на нього образився і перестав дружити. Тоді квадрат почав дружити і іншими фігурами: із кругом і з овалом. Кожен день вони грали в квача або піжмурки.
В той час трикутнику стало жаль, що він так вчинив з другом і хотів перепроситись, але боявся, бо думав, що квадрат не пробачить. Нарешті він наважився і попросив пробачення в квадрата. Тоді вони грались кожен день і завели собі ще багато друзів: і прямокутника, і п’ятикутника, і шестикутника і так далі.
- Діти, як вчинив трикутник?
- А чи бувають подібні ситуації в житті між людьми?
- Як треба себе поводит из друзями?
- Яка головна думка казки?
Обмін думками
- Діти, про яку фігуру говорили на уроці?
- Що про неї дізналися?
Самостійна творча робота (за часом)
- Використовуючи лего створіть існуючий або фантастичний предмет основою якого буде квадрат.
Демонстрація та аналіз декількох робіт
Домашнє завдання
С.74, №6, 7.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Портфоліо